Czy czasami brakuje Ci sił i wiary w siebie? Czy czasami masz momenty zwątpienia w podążaniu za swoim marzeniem? Co robisz, jak życie rzuca Ci kłody pod nogi?

W tym odcinku gościmy u naszych nietuzinkowych przyjaciół – Michała i Magdy, którzy kilka lat temu rzucili wszystko i stworzyli rzecz niezwykłą i jedyną w swoim rodzaju – lapońską wioskę w karkonoskich Borowicach. Na przekór wszystkiemu i wszystkim, centymetr po centymetrze walczyli (i walczą) o to marzenie. A jak mawiał klasyk „Nie sprzedaje się marzenia życia”. Żyją tam z 3 psami husky, 2 reniferami, Domkiem Muminków, 4 saunami i masą innych fińskich rzeczy. Od pukania się w głowę sąsiadów do nominacji do turystycznego Oscara. Od dziwnych spojrzeń do wizyt ekip telewizyjnych z National Geographic i BBC. Od skromnych początków do organizowania koncertu Ralpha Kamińskiego na terenie wioski.

W naszej rozmowie opowiadamy, jak się robi takie rzeczy w myśl fińskiej narodowej filozofii „sisu”. Oraz jak się je później promuje. Mieliśmy przyjemność pracować już z nimi przy produkcji 2 filmów – jeden z nich stał się prawdziwym zjawiskiem i przekroczył milion(!) wyświetleń w ich social mediach by później reprezentował Polskę na EXPO 2020 w Dubaju. Michał i Magda opowiadają, jak promocja filmowa wyniosła ich projekt do stratosfery rozpoznawalności, i jak z szalonego marzenia uczyniła jeszcze bardziej szaloną rzeczywistość.

Zapraszamy do obejrzenia:

lub wysłuchania: