Najnowszy odcinek podcastu przynosi dość nietypowego gościa. Dr Adam Flamma to prawdziwy specjalista od gier wideo. Jest zarówno teoretykiem, jak i praktykiem. Z jednej strony projektuje gry wideo i konsultuje różne produkcje. Z drugiej strony naucza sztuki robienia gier studentów robiąc z nimi gry na światowy rynek. To także autor książki „Wiedźmin. Historia fenomenu”.

W naszej pogłębionej rozmowie wychodzimy od pytania, czy „The Last of Us” to przełom w adaptacji gier na medium filmowe? Czy może jednak ambitna próba, która wywróciła się o swoje nogi? Zadajemy sobie uniwersalne pytanie – co to znaczy dobra ekranizacja gry wideo? I jak jej na pewno nie robić?

Dużo więc gawędzimy o styku świata filmu ze światem gier wideo. Ale nie tylko. Rozmawiamy także o tym, jak wyhodować w sobie pasję i dać się jej prowadzić przez życie. I jak taka pasja z dzieciństwa może być naszą tarczą na całe życie, która uchroni nas przed „chorobami” dorosłości. Kto się urodził pod koniec lat 80-tych, odnajdzie prawdopodobnie w naszej rozmowie sporo siebie. Czyli robimy „Powrót do Legolandu”.

Last but not least, dr Adam Flamma to urodzony gawędziarz. Zresztą przekonajcie się sami. Rozmowa dostępna na wszystkich większych platformach podcastowych.

Dobrego odbioru!