Gościem najnowszego odcinka naszego podcastu Watch Like Mojo jest Michał Walkiewicz. Michał jest kapitanem statku o nazwie Filmweb.pl, gdzie jest redaktorem naczelnym. To prawdziwy weteran. Pisze o filmach, grach, jeździ na festiwale i rozmawia z największymi gwiazdami filmowymi. W naszej rozmowie wchodzimy na zaplecze tego uniwersum.

Michał od kuchni opowiada nam jak działa Filmweb.pl, i jak to wszystko spina się w największy portal filmowy w tym kraju. Rozmawiamy o tym, czemu uważamy, że serial “The Last of Us” jest dużo słabszy od gry. Znalazło się także miejsce na “Death Stranding” Hideo Kojimy jako przykładu gry w inny sposób przybliżającej nas do świata filmu.

Rozmawiamy także o tym, dlaczego Mads Mikkelsen jest ulubiona maskotką kinomanów na całym świecie, oraz o tym, jak Christian Bale na “przedanteniu” tłumaczył Ridley’owi Scottowi fakty dotyczące zamachu w Smoleńsku i roli braci Kaczyńskich w Polsce. W tej historii kryje się też trop do tego, dlaczego Michał uważa, że press junkety to najbardziej wymagająca forma wywiadu.

A to tylko niektóre z wielu wątków, które poruszyliśmy z Michałem Walkiewiczem w naszej pogłębionej rozmowie.

Tune in!