Kim jest partner?

Veritas to wrocławska fundacja pomagająca potrzebującym w trudnych życiowych momentach. Wspierają dobroczynne działania dotyczące dzieci, niepełnosprawnych, dorosłych, a także zwierząt.

Krótka historia naszej współpracy.

Fundacja odezwała się do naszego studia początkiem 2023 roku, z prośbą o zrealizowanie filmu z Biegu Jaskiniowego Niedźwiedzia, który odbył się w sierpniu. Dość szybko jednak okazało się, że fundacja ma dużo więcej filmowych potrzeb. Realizując kolejne filmy, kiełkował pomysł na zrobienie czegoś dużego. Czegoś co pomoże ludziom zrozumieć ich genezę i to dlaczego człowiek bez ruchu powoli umiera. Więcej informacji już niebawem.

Na czym polegało wyzwanie?

Działania fundacji są bardzo różnorodne co powoduje, że musieliśmy odnaleźć się na różnym terenie kręcąc różnorakie filmy. Od wydarzeń muzycznych, przez festiwal, event biegowy, kończąc na pełnometrażowym filmie dokumentalnym. Chcemy dostarczać najlepszą możliwą jakość, dlatego chętnie przyjęliśmy wyzwanie bycia studiem filmowym fundacji. Wyzwania i zróżnicowanie filmów wymaga od nas ciągłej nauki i poszerzania swoich możliwości i horyzontów.

Jak poradziliśmy sobie z tym wyzwaniem?

Dokładnie zaplanowane działania, które na miejscu wydarzenia wprowadzamy w życie, powodują, że materiał jest użyteczny i finalnie składa się w ciekawą całość.

Co z tego wynika dla Fundacji Veritas?

Fundacja Veritas pomaga na wielu frontach. Udokumentowanie kilku z nich jest bardzo ważne i pomaga im w pozyskiwaniu nowych fundatorów i wspierających osób. Filmy, które nakręciliśmy robimy także dla dzieci, niepełnosprawnych i wszystkich którym pomaga fundacja. Dzięki większemu rozgłosowi mają oni szansę na większe wsparcie.