Kim jest partner?

Studio Yotka, to wrocławskie studio filmowe prowadzone przez Macieja Janika, wraz z którym produkowaliśmy dla Ministerstwa Zdrowia reklamy do TV.

Jaki mieliśmy problem do rozwiązania?

Zlecenie polegało na wyprodukowaniu filmów w kampanii społecznej zleconej przez Ministerstwo Zdrowia. Mojo Movies było odpowiedzialne za produkcję tych treści. Zlecenie opiewało na reklamy telewizyjne o różnym metrażu, od 15 sekund po 60, a także lektorska treść do radia. Tematy poruszane w kampanii były zarówno pandemiczne jak i ponad czasowe czyli nadmierne spożywanie cukru. 

Jak rozwiązaliśmy ten problem?

Przy tego typu produkcja problematyczna jest ilość ludzi w ekipie oraz ilość rzeczy, które muszą się razem zazębiać. Produkcja trwała ponad 2 tygodnie, a Mojo było odpowiedzialne za aktorów, kierowanie planem, całą ekipę , kontakt z klientem, dobór lokalizacji / scouting i wiele innych. Zadanie to było kompleksowe i złożone. 

Co z tego wynika dla YOTKA studio?

Realizacja telewizyjnych reklam dla rządu to pozycja w portfolio, którą warto się chwalić. Często pomimo prostego i dosłownego przekazu, reklamy są zrealizowane z pomysłem i nie oddają skomplikowania procesu z jakim wiązało się ich wyprodukowanie.