Kim jest partner?

Kalevala.pl to kawałek laponii w Karkonoszach. Mieści się w najwyżej położonej karkonoskiej wiosce – Borowicach. Pomysłodawcami tego miejsca są Magda i Michał Makowscy, którzy wkładają dużo serca w to co robią. Po uszy zakochani w Finlandii przenoszą do swojej małej enklawy mnóstwo ciekawych pomysłów. Od Kauppatori (forma rynku, gdzie co tydzień można kupić lokalne bio produkty rolnicze), po Kalevala Spirit Festival, gdzie grają gwiazdy światowego formatu.

Jaki mieliśmy problem do rozwiązania?

W przypadku każdego eventu pojawia się to samo wyzwanie, wszystko dzieję się tylko raz i nie ma drugiej szansy, by coś uchwycić. Koncert nie jest wyjątkiem.

Jak rozwiązaliśmy ten problem?

Nie było czasu na zbieranie niepotrzebnego materiału, dlatego plan jakie sceny są nam potrzebne powstał przed wydarzeniem. Kilka godzin przygotowań i omawiania scenariusza, który na potrzeby tego wydarzenia ułożyliśmy zaowocował ciekawym wizualnie filmem.

Co z tego wynika dla Kalevali?

To już kolejna produkcja dla Kalevali. Rejestrujemy kolejne niekonwencjonalne pomysły Magdy i Michała. Kalevala Spirit Festival, którego gościem w tej edycji była Apocalyptica to spełnienie marzeń założycieli Kalevali i niezwykłe przedsięwzięcie jak na karkonoskie warunki. Duża scena, nagłośnienie, oświetlenie i całe zaplecze pod fińskich muzyków to mnóstwo przygotowań. Dzięki produkcjom takim jak ta Kalevala staje się jeszcze bardziej rozpoznawalna, również na arenie międzynarodowej. Film oprócz oddania klimatu jaki był na tym wydarzeniu, miał także pokazać determinację w dążeniu do celu.